Teljes körű ingyenes hitel és CSOK ügyintézés

Számos BANKKAL állunk kapcsolatban, ezért személyre szabottan választjuk ki az Ön számára a legkedvezőbb pénzügyi terméket. Folyamatos AKCIÓKKAL és olyan KEDVEZMÉNYEKKEL várjuk Önt, amit csak cégünkön keresztül érhet el.
Díjmentes tanácsadással és teljes körű hitelügyintézéssel várunk minden kedves érdeklődőt.
Számolja ki a banki partnereinknél elérhető legkedvezőbb törlesztő részleteket és kérje ajánlatunk online:


Cégünk a Money Network országos hiteltanácsadó hálózat tagja www.money.hu

 

Díjmentes tanácsadással és teljes körű hitelügyintézéssel várunk minden kedves érdeklődőt.

Teljes körűen intézzük mindenkinek a CSOK-ot! ÁFA-val kapcsolatos kérdéseire is készséggel válaszolunk!

 

 CSOK Plusz

A családtámogatások egyik nem titkolt célja a gyermekvállalási kedv növelése és a születésszámok emelése, így a CSOK Pluszra azok jogosultak, akik gyermeket vállalnak. 

A CSOK Plusz egy kamattámogatott hitelkonstrukció, maximum 3 százalékos kamattal, 10-25 év futamidővel. Ugyanakkor a CSOK Plusz program ezen felül további kedvezményeket is tartalmaz:

  • törlesztés szüneteltetésének lehetősége a hitelszerződés megkötésétől számított első gyermek megszületése után
  • gyermekvállalási támogatás, ami a (szerződéskötéstől számított) másodikként született vagy örökbefogadott, és az ezt követően született vagy örökbefogadott további gyermek után gyermekenként 10.000.000 forint összegű vissza nem térítendő támogatást jelent, melyet a CSOK Plusz hitel törlesztésére lehet felhasználni (elengedésre kerül az összeg a fennálló tőketartozásból)

Ezzel az elengedéssel tehát a kamattámogatott kölcsönből vissza nem térítendő összeghez is juthatnak a családok.

További kedvezmény, hogy hitel felvétele után 1 évig csak a kamatokat kell fizetni, a tőkét nem.

Mit jelent az, hogy a program adósságleírással van kombinálva?

A vállalt gyermekek megszületése után a felvett hitel egy része támogatássá alakulhat, azaz azt nem kell visszafizetni. A második gyermek születésétől kezdve ugyanis minden gyermek után 10 millió forintot elengednek a fennálló tőketartozásból.

Mely településeken elérhető a CSOK Plusz?

Röviden: az ország egész területén.  A preferált kistelepülésekre vonatkozó,  falusi CSOK  jogszabályban megnevezték azt a 2631 kistelepülést, amelyeken igénybe lehet venni a falusi CSOK vissza nem térítendő támogatást.  A kistelepülési listában nem szereplő nagyobb városok, települések számára dolgozták ki az új támogatási programot, a CSOK Pluszt, amelyet aztán mégis kiterjesztettek az ország egész területére. Így nemcsak az 5 ezer főnél nagyobb településeken, hanem a kistelepüléseken is igénybe lehet venni. Utóbbiaknál így a gyermekáldást tervező házaspárok a CSOK Plusz mellé akár a falusi CSOK vissza nem térítendő támogatást is felvehetik.

Tehát a családtámogatások igénybe vételi lehetőségei így alakulnak a különböző településeken:

Településtípus Falusi CSOK 2024 CSOK Plusz 2024
preferált kistelepülési listában szereplő község igen igen
preferált kistelepülési listában szereplő kisváros igen igen
tanya, birtokközpont igen igen
preferált kistelepülési listában NEM szereplő község, város nem igen
vármegyeszékhely és más nagyváros nem igen
főváros nem igen

 

A CSOK Plusz hitel Magyarország területén lévő lakás

  • építéséhez,
  • vásárlásához,
  • vásárlással egybekötött bővítéséhez,
  • és meglévő lakás bővítéséhez vehető igénybe.

Mekkora összegű CSOK Plusz hitelt lehet felvenni?

A CSOK Plusz hitel alapfeltétele a gyermekvállalás.

Így azok a házaspárok nem jogosultak a kamattámogatott hitelre,

  • akiknek nincs gyermekük és nem is terveznek gyermeket vállalni, vagy
  • már vannak gyemekeik és nem szeretnének további gyermeket.

Gyermekvállalással az alábbi összegek érhetőek el:

  • egy gyermeket vállaló, még gyermektelen házaspárok: maximum 15 millió Ft
  • két gyermeket vállaló gyermektelen igénylők: maximum 30 millió Ft
  • egy gyermeket vállaló egygyermekesek: maximum 30 millió Ft
  • három gyermeket vállaló gyermektelen igénylők: maximum 50 millió Ft
  • két gyermeket vállaló egygyermekesek: maximum 50 millió Ft
  • egy gyermeket vállaló többgyermekesek: maximum 50 millió Ft

összegű hitelt igényelhetnek.

A gyermekvállalás örökbefogadással is teljesíthető.

Mekkora a CSOK Plusz hitel kamata?

 A kölcsön kamatainak megfizetéséhez az állam a kölcsön futamidejére, de legfeljebb 25 évre kamattámogatást nyújt. (Ez meghosszabbodik az első gyermek születését vagy örökbefogadását követően igénybe vett törlesztés-szüneteltetés időtartamával.) A kamattámogatás a meghatározott ügyleti kamat 3 százalékponttal csökkentett mértéke.

Tehát a  támogatott személyek a kamattámogatás időszakában, valamint a futamidő első évében legfeljebb 3 százalékos mértékű kamatot fizetnek.

Jár vagyonszerzési illetékmentesség a CSOK Plusz-szal vásárolt ingatlanokra?

CSOK Plusszal vásárolt ingatlanok esetén van illetékmentesség, vételár korlát nélkül. Ugyanakkor arra érdemes figyelni, hogy 150 millió forintnál drágább ingatlan CSOK Plusz felhasználásával nem vásárolható.

Mivel a vagyonszerzési illeték mértéke alapesetben 4%, az illetékmentességgel jelentős kedvezményre tehettek szert. Például:

 

  •  

    • 50 millió forint vételár esetén  fizetendő illeték mértéke 2 millió Ft lenne.

 

 

Az elengedett illetéket vissza kell fizetnetek abban az esetben, a vállalt jogszabályi feltételek nem teljesülnek, vagy támogatás/kamattámogatás visszafizetési kötelezettségetek keletkezik.

Az illeték kiszabása akkor történik meg, amikor a gyermekvállalás meghiúsulásának és/vagy a visszafizetésnek a tényéről az adóhatóság értesül, illetve az az utáni 5 évben.

Kik jogosultak a CSOK Pluszra?

A CSOK Pluszt azok a házaspárok vehetik igénybe, akiknél a feleség 41 év alatti. Két évig (2024-ben és 2025-ben) ugyanakkor van egy átmeneti időszak, amikor azon házaspárok is igényelni tudják a támogatást, ahol a feleség a 41. életévét már betöltötte, de igazoltan túl van várandóssága 12. hetén.

A CSOK Plusznál tehát az egyik alapfeltétel a házasság, így az egyedülállók, élettársak  kiesnek a jogosulti körből. A másik, ugyanilyen fontos alapfeltétel pedig a gyermekvállalás.

A 2024. január 1. és 2024. március 31. között benyújtott kölcsönkérelmek esetében, 2024. január 1-jét követően, de a kölcsönkérelem benyújtását megelőzően megszületett gyermeket, valamint ezen időszakban gyámhatósági határozattal engedélyezett örökbefogadás keretében örökbefogadott gyermeket is vállalt gyermekként kell figyelembe venni a kölcsön tekintetében. Tehát 2024. március végéig  beadható a hitelkérelem úgy, hogy 2024. január 1-jét követően született, örökbefogadott gyermekek vállalt gyermeknek minősülnek.

Mindezeken túl az igénylőkre az alábbi feltételek vonatkoznak:

  • magyar állampolgárság (vagy a szabad mozgás és a három hónapot meghaladó tartózkodás jogát Magyarország területén gyakoroló személy, vagy harmadik országbeli állampolgár bevándorolt/ letelepedett jogállással, vagy hontalan, vagy nem magyar állampolgár Magyarország területén bejelentett lakóhellyel)
  • büntetlen előélet
  • köztartozásmentesség (5.000 Ft-ot meghaladóan)
  • legalább 2 éves, folyamatos TB-jogviszony (legalább az igénylő házaspár egyik tagjának), amelybe a közfoglalkoztatotti jogviszony nem számít bele, ugyanakkor nem kell igazolni a TB jogviszonyt, ha az igénylő ápolási díjban, gyermekek otthongondozási díjában részesül vagy megváltozott munkaképességűnek minősül (kormányhivatal végleges határozata alapján)

Fontos ugyanakkor, hogy mivel a CSOK Plusz egy kamattámogatott hitel, az igénylőknek hitelképesnek kell lenniük.

A kölcsönt a házastársak kizárólag együttesen igényelhetik.  Az igénylőkön kívül más adós a kölcsönszerződésben nem szerepelhet. A kölcsönre bármelyik igénylő csak egy alkalommal jogosult, akkor is, ha a már igénybevett kölcsönt visszafizették.

Felvehetik a CSOK Plusz hitelt, akik korábban már igényeltek államilag támogatott lakáscélú kölcsönt?

A CSOK Plusz kamattámogatott kölcsön csak olyan személy (gyermek) után igényelhető, aki után államilag támogatott lakáscélú kölcsön igénybevétele még nem történt.

Ezen szabály alól kivétel, ha az alábbi államilag támogatott lakáscélú kölcsönök valamelyikével rendelkeztek, és kölcsönjogviszonyotok még fennáll (még törlesztitek a hitelt):

  • az otthonteremtési kamattámogatásról szóló 341/2011. (XII. 29.) Korm. rendelet 4. alcíme,
  • az új lakások építéséhez, vásárlásához kapcsolódó lakáscélú támogatásról szóló 16/2016. (II. 10.) Korm. rendelet, a használt lakás vásárlásához, bővítéséhez igényelhető családi otthonteremtési kedvezményről szóló 17/2016. (II. 10.) Korm. rendelet (CSOK)
  • a kistelepüléseken nyújtható otthonteremtési támogatásokról szóló 302/2023. (VII. 11.) Korm. rendelet (falusi CSOK) szerint államilag támogatott lakáscélú kölcsön

Ebben az esetben (tehát még fennálló CSOK-hitel esetén is!) a CSOK Plusz hitelt csak akkor igényelhetitek, ha a korábban folyósított hitel kamattámogatását visszafizetitek (és kamattámogatás nélkül fizetitek tovább vagy végtörlesztitek).

A korábban igénybe vett lakáscélú állami támogatáshoz előírt életvitelszerű bentlakási kötelezettséget CSOK Plusz igénybevétele esetén a CSOK Plusz hitellel érintett lakásban kell teljesíteni.

Ugyanakkor nem veheti igénybe a CSOK Pluszt, akit az igénylést megelőző 3 évben az egyéb lakáscélú állami támogatásokról szóló jogszabályok szerint igénybe vett vissza nem térítendő lakáscélú állami támogatás vagy államilag támogatott lakáscélú kölcsön vonatkozásában a járási hivatal, a kormányhivatal vagy az állami adóhatóság végleges vissza nem térítendő támogatás vagy a felvett kamattámogatás visszafizetésére kötelezett.

Mit vállaltok, ha felveszitek a CSOK Pluszt?

A CSOK Plusz kérelemben és a szerződésben büntetőjogi felelősségetek tudatában, teljes bizonyító erejű magánokiratban kell nyilatkoznotok arról, hogy

  • a kérelem benyújtását megelőző 3 éven belül, vissza nem térítendő lakáscélú állami támogatás vagy államilag támogatott lakáscélú kölcsön kamattámogatásának visszafizetésére a járási hivatal, a kormányhivatal, a Kincstár vagy az állami adóhatóság végleges döntésével, vagy a bíróság jogerős határozatával egyikőtöket sem kötelezte
  • az eladó vagy az építési tevékenységet végző egyikőtöknek sem közeli hozzátartozója vagy élettársa (ha gazdálkodó szervezet, akkor nem rendelkeztek benne tulajdonnal, és a tulajdonos egyikőtöknek sem közeli hozzátartozója vagy élettársa)
  • a gyermekvállalásról
  • esetleges korábbi állami lakáscélú támogatás, kamattámogatott hitel adatairól, illetve hogy mely gyermek után vettétek igénybe
  • a fennálló házasságról
  • a CSOK Plusz vonatkozásáben érintett gyermekekről
  • a közös háztartásban élésről
  • osztatlan közös tulajdon esetén a kölcsönnel érintett lakás kizárólagos használati jogáról.

A KHR-ben nem rendelkezhettek nyilvántartott tartozással, vagy a KHR-ben szereplő tartozásotokat 1 évnél régebben kiegyenlítettétek.

Vállalnotok kell, hogy

  • lakásvásárlás esetén a vételár legfeljebb 10 százalékát fizetitek készpénzben, a többit utalással
  • új lakás vásárlása, lakás építése vagy bővítése esetén a kiállított számlákat bemutatjátok a hitelintézet részére (lakás építése esetén ugyanazon lakásra nyújtott otthonfelújítási támogatás kapcsán már elszámolt számlát nem lehet benyújtani). A bank kizárólag olyan számlát fogad el, amelynek kiállítására az építési, bővítési munkák megkezdését vagy az építési engedélyt vagy az egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenység bejelentéséről előállított visszaigazolást, bővítési cél esetén a kölcsön igénylését legfeljebb 6 hónappal megelőzően került sor, valamint amelynek kibocsátója a számlabenyújtás időpontjában az állami adóhatóság nyilvántartásában működő adóalanyként szerepel.
  • új lakás esetén a használatbevételi engedélyt, a használatbavétel tudomásulvételét igazoló hatósági bizonyítványt vagy a bejelentéshez kötött épület felépítésének megtörténtéről szóló hatósági bizonyítványt az utolsó kölcsönrész folyósításáig bemutatjátok a hitelintézet részére
  • a folyósítástól, építés vagy bővítés esetén az utolsó részfolyósítástól számított 10 évig – a gyermek legalább nagykorúvá válásáig – a lakásban életvitelszerűen bent laknak azon gyermekükkel együtt, akire tekintettel a kölcsön folyósításra került – ehhez a folyósítástól számított 90 napon belül lakóhelyet kell létesíteni az ingatlanban (lakcímkártya) Bővítés esetén a lakóhely-létesítési kötelezettség teljesítésére irányadó határidőt a bővítési munkálatokra vonatkozó utolsó részfolyósítás napjától kell számítani.

Az állam javára a kölcsön futamidejének végéig terjedő időszakra az állam javára jelzálogjog, valamint annak biztosítására elidegenítési és terhelési tilalom kerül bejegyzésre – a kölcsönszerződés megkötése időpontjában fennálló kölcsönösszeg 20 százalékának erejéig.

A lakásra a támogatott személyeknek lakásbiztosítással kell rendelkeznie a futamidő alatt.

Az igénylők (legalább többségi) tulajdonában álló legfeljebb két gazdasági társaság (kivéve részvénytársaság) vagy egyéni vállalkozás székhelyeként bejegyeztethető a CSOK

Plusz-szal érintett ingatlan.

Mekkora értékű lakásra lehet igénybe venni a CSOK Pluszt?

Vásárlásnál a lakás vételára vagy építésnél, bővítésnél bekerülési költsége, vásárlással egybekötött bővítés esetén a vételár és a bekerülési költség együttesen nem haladhatja meg

  • első közös lakásszerzők esetén a 80 millió forintot,
  • nem első közös lakásszerzők esetén a 150 millió forintot.

Lakás vásárlása esetén annak vételára legfeljebb 20 százalékkal térhet el a hitelintézet által megállapított forgalmi értéktől.

Nem első közös lakás esetén a lakás értékének meg kell haladnia az igénylők másik, a kölcsönkérelem benyújtása időpontjában meglévő közös tulajdonú lakása – több közös lakás esetén a közös lakóhelyükként utoljára bejelentett lakása – forgalmi értékét, vagy az azt megelőző 2 éven belül utoljára elidegenített közös tulajdonú lakása eladási árát (az igénylőkre eső tulajdoni hányadra nézve).

Nem kötelező tehát eladni a közös lakást ahhoz, hogy CSOK Plusz igénybevételével lehessen vásárolni egy másikat, de mindenképp nagyobb értékűbe kell továbbköltözni. Ha a korábbi közös lakás eladásra kerül, 2 évig szintén csak drágábbat lehet venni a CSOK Plusz igénybevételével.

Első közös lakásszerzőknek számítanak azok a házastársak, akik a lakás építésére vagy vásárlására irányuló kölcsönkérelmük benyújtásakor vagy azt megelőzően Magyarország területén nem rendelkeztek ugyanabban a lakásban mindketten tulajdonjoggal, és erről nyilatkozatot tesznek.

Mekkora alapterülettel kell rendelkeznie a CSOK Plusszal érintett lakásnak?

A lakás hasznos alapterületének el kell érnie

  • egy gyermek esetén a 40 négyzetmétert,
  • két gyermek esetén az 50 négyzetmétert,
  • három vagy több gyermek esetén a 60 négyzetmétert.

Egylakásos lakóépület esetében ennél 30 négyzetméterrel nagyobb hasznos alapterület mérték szükséges, azaz gyermekszámtól függő legalább 70-80-90 négyzetméter.

Hasznos alapterület: a lakáson belül közvetlenül megközelíthető, következő helyiségek – az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet (a továbbiakban: OTÉK) 1. számú melléklet 46. pontja szerint számított – hasznos alapterületének összege:
a) előszoba, közlekedő,
b) nappali,
c) hálószoba,
d) étkező,
e) konyha, étkezőkonyha,
f) fürdőszoba,
g) WC,
h) kamra, tároló,
i) gardrób,
j) mosókonyha,
k) kazánhelyiség és
l) egyéb fűthető helyiség, ide nem értve a gépjárműtárolót és a pinceszinti helyiséget.

A lakás hasznos alapterületének kiszámításánál az igénylőkkel közös háztartásban élő és vállalt valamennyi gyermeket figyelembe kell venni (azon gyermekeket is, akik után  vissza nem térítendő lakáscélú állami támogatást vagy kölcsönt már igénybe vettek).

Lakás bővítésére igényelt kölcsön esetén, a hasznos alapterületre vonatkozó előírásnak legkésőbb a bővítést követően kell megfelelnie.

A lakásnak a lakhatási igények kielégítésére alkalmasnak kell lennie.

Milyen határidők érvényesek a CSOK Plusz igénylésére?

A CSOK Pluszt az egyes lakáscélok esetén az alábbi időszakokban lehet igényelni:

  • lakás vásárlása esetén az adásvételi szerződés megkötését követő 180 napon belül,
  • lakás építési engedély-köteles bővítése esetén a használatbavételi engedély kiadását vagy a használatbavétel tudomásulvételét megelőzően,
  • lakás egyszerű bejelentéshez kötött bővítése esetén a felépítés megtörténtét tanúsító hatósági bizonyítvány kiállítását megelőzően,
  • lakás építése esetén a használatbavételi engedélyről szóló határozat vagy a használatbavétel tudomásulvételét igazoló hatósági dokumentum vagy az egyszerű bejelentéshez kötött lakóépület felépítésének megtörténtét igazoló hatósági bizonyítvány kiállítását megelőzően.

Ha az igénylők a határidőn belül nem élnek a kölcsön igénylésének lehetőségével, arra a határidő lejártát követően már nem tarthatnak igényt.

Mekkora büntetőkamattal kell visszafizetni a kamattámogatást?

Ha a hitelt felvevő házaspár nem teljesíti a CSOK Plusz hitelszerződésben vállalt feltételeket, akkor a kamattámogatás megszűnik, az addig igénybe vett kamattámogatást vissza kell fizetni, alapesetben a jegybanki alapkamat 5 százalékponttal növelt mértékének megfelelő (büntető)kamattal növelten.

Ez azt jelenti, hogy a kamattámogatás visszafizetése után a hitel törlesztését tovább kell folytatnotok, csak kamattámogatás nélküli ügyleti kamattal. Ezáltal jóval megnövekszik a havi törlesztőrészlet.


1,5 szobás első emeleti erkélyes lakás!
40 717 500 Ft

1,5 szobás első emeleti erkélyes lakás!

Győr,Szitásdomb
  • Típus Tégla
  • Alapterület 42 m2
  • Szobák 2
1,5 szobás erkélyes lakás!
41 919 000 Ft

1,5 szobás erkélyes lakás!

Győr,Szitásdomb
  • Típus Tégla
  • Alapterület 42 m2
  • Szobák 2
3 szobás első emeleti erkélyes lakás!
54 418 500 Ft

3 szobás első emeleti erkélyes lakás!

Győr,Szitásdomb
  • Típus Tégla
  • Alapterület 57 m2
  • Szobák 3
Nappali+2 szobás földszinti kertkapcsolatos lakás!
55 350 000 Ft

Nappali+2 szobás földszinti kertkapcsolatos lakás!

Győr,Szitásdomb
  • Típus Tégla
  • Alapterület 55 m2
  • Szobák 3
Nappali+2 szobás földszinti kertkapcsolatos lakás!
56 925 000 Ft

Nappali+2 szobás földszinti kertkapcsolatos lakás!

Győr,Szitásdomb
  • Típus Tégla
  • Alapterület 57 m2
  • Szobák 3